هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، آهنگری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته با مشارکت فعال شرکت فولاد آذربایجان عصر یکشنبه مورخ ۴تیر در تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد آذربایجان،این نمایشگاه با حضور علی جهانگیری معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، تقی نبئی رییس نظام مهندسی معدن ایران، حبیب امین‌زاده رئیس صنعت، معدن و تجارت استان، و محمودی مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان جمعی از مقامات کشوری و استانی افتتاح شد.
بالغ بر ۱۲۰ شرکت داخلی و نمایندگان خارجی در این رویداد شرکت کرده اند. از مجموعه های شاخص شرکت کننده در هجدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، آهنگری، ماشین آلات تبریز می توان به حضور شرکت هایی مانند فولاد آذربایجان مس سنگون به عنوان نماینده شرکت ملی مس، فولاد بناب، فولاد شهریار، انجمن فولاد تبریز، فولاد صبانور و فولاد اکسین (برای نخستین بار) اشاره کرد. لازم به توضیح است که تمام پروتکل های بهداشتی در برگزاری این رویداد رعایت خواهد شد و تنها بازدیدکننده های متخصص با ارائه کارت دعوت مجاز به بازدید از این رویداد هستند.
رییس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی در حاشیه مراسم افتتاح این رویداد در غرفه شرکت فولاد آذربایجان ضمن بازدید از دستاوردهای این شرکت، فولاد آذربایجان را قطب فولادی در صنعت فولاد کشور بیان داشت از طرفی در طرح های توسعه ای سال های اخیر نیز این شرکت یک از قطب های بزرگ صنعتی کشور محسوب می شود.
متافوند رویدادی تخصصی در حوزه فولاد ، فلزات غیرآهنی، ریخته گری ، قالب سازی ، آهنگری، صنایع معدنی، صنایع سرامیک و نسوزها ماشین آلات، تجهیزات ، مواد اولیه و غیره محسوب می شود.

 در این نمایشگاه از کشورهای ترکیه، چین، آلمان، اتریش و هند به صورت نمایندگی در زمینه‌های تولید فولاد، متالوژی پودر، چدن و فلزات غیرآهنی شامل ریخته گری، عملیات حرارتی و آبکاری، خدمات صنعت متالوژی شامل مواد اولیه و کمک ذوب ها، قالب‌سازی و مدل سازی، خدمات آزمایشگاهی و تست ها، شکل دهی فلزات شامل نورد، آهنگری و جوشکاری، تراش‌کاری، برش‌کاری و پرس‌کاری، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی وابسته شامل جرثقیل ها، ژنراتورها، موتورهای گازسوز، غبارگیرها، اتصالات و شیلنگ‌ های فشار قوی شرکت دارند.

نمایشگاه مذکور سالانه فعالان و صاحب نظران این حوزه را در محیطی تخصصی و تجاری در فضایی به وسعت بیش از ۱۰۰۰۰ مترمربع گرد هم می آورد و با تغییر رویکرد آن به سمت بومی سازی قطعات و توسعه آن به سمت رونق تولید و ارتباط با کشور همسایه همچون ترکیه فرصت بسیار ارزشمندی را برای صاحبان صنایع فرآهم می آورد تا محصولات و توانمندی های خود را به صورت گسترده ارائه کرده و با فعالان، کارشناسان و مدیران ارشد حوزه کاری خود ارتباط برقرار کنند.

گفتنی است این نمایشگاه از ۶ لغایت ۹ تیر ماه با حضور صاحبان صنایع و فناوری در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز از ساعت ۱۶ لغایت ۲۲ میزبان متخصصان این حوزه خواهد بود.