پیام مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان به مناسبت سالروز شهادت آیت اله سید حسن مدرس (روز مجلس)

  • تاریخ انتشار : 1399/09/11
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای پیام مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان به مناسبت سالروز شهادت آیت اله سید حسن مدرس (روز مجلس) بسته هستند

پیام مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان به مناسبت سالروز شهادت آیت اله سید حسن مدرس (روز مجلس)

امام خمینی(ره): «مدرس زنده است تا تاریخ زنده است»

این روزها، کوچه پس کوچه های پرهیاهوی تاریخ را در پی شمیم حضور مردی می گردیم که قلم از بیان آفتاب بلند ایستادگی و زلال بی مانند مردم داری و ساده زیستی اش درمانده است. رود کلام در حواشی نام مدرس جاری است؛ او که نخل وجودش ریشه در مکتب، فقه و فقاهت داشت. یکّه مرد عصر خود که به حق مرد دین و سیاست و قهرمان آزادی نام گرفته است.نام «مدرس» را هزار باره تکرار می کنیم که او مدرس توأمان سیاست و دیانت است. مدرس قله بلند آزادی ها و سرو نجیب ملت بود. سید شهید، به معنای راستین کلمه، «امین ملّت» بود. می فرمود: ««من» یعنی همهه ملّت، من اتکاء به همه ملّت دارم چون اطلاع از حالشان دارم…».

بی تردید، ستارگان فرزانه ای چون شهید مدرس، سندی از گنجینه پرعیار علمای متعهد در طول تاریخ اسلام و تشیع اند. در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی، علمای اسلام اولین کسانی بوده اند که بر تارک جبین شان، خون شهادت نقش بسته است

مجلس نماد اقتدار مردم است. برای مردمی که تاریخی آکنده از استبداد و دیکتاتوری را در پشته خاطرات خود دارد، حضور سبز مجلسی که وکلایش از دل ملّت برخاسته اند، مایه غرور و غنیمت و منشأ شکوفایی و فضیلت است.

دهم آذرماه، سالروز شهادت عالم مبارز و آزادی خواه، پیرمرد پرهیزکار عرصه سیاست، که شعار «دیانت عین سیاست و سیاست عین دیانت»یادگار اوست، گرامی باد.

روابط عمومی شرکت فولاد آذربایجان

مورخ: 99/09/10