برگزاری جلسه کمیته پدافند غیرعامل در شرکت فولاد آذربایجان

جلسه کمیته پدافند غیرعامل در سالن جلسات ساختمان مدیریت شرکت فولاد آذربایجان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد آذربایجان، علیرضا محمودی به عنوان رئیس کمیته پدافند غیرعامل در جلسه که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور همه اعضاء و جمعی از مسؤولان در سالن جلسات ساختمان مدیریت برگزار شد اظهار داشت: بنا بر تاکیدات مقام معظم رهبری مقوله پدافند غیرعامل مقوله بسیار جدی‌ست و از سال‌های گذشته برای کشور برنامه‌ریزی‌هایی شده و در حد شعار نیست، بلکه اقدام عملی و ضروری است.

مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان و رئیس پدافند غیرعامل این شرکت  ادامه داد: در شرکت فولاد آذربایجان با توجه به موقعیتی که دارد نقشه راهی تعریف شده و طی سال های گذشته نقاط آسیب‌پذیر و نقاطی که می‌تواند در معرض خطر باشد شناسایی و با دعوت از مشاورانی در حوزه پدافند غیرعامل به‌طور جدی در این حوزه کار کردیم.
محمودی ادامه داد: حملات سایبری مساله روز دنیاست و اگر پیش‌بینی‌های لازم نشود به‌ویژه اگر برای این شرکت صنعتی و اقتصادی آسیب وارد شود اثرات منفی آن برای کشور و منطقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه مطالعاتی در حوزه سایبری در شرکت فولاد آذربایجان که از قطب‌های صنعتی و اقتصادی در کشور و منطقه است صورت گرفته ودرحوزه های مختلف مرور شد، ادامه داد: در همین رابطه کمیته امنیت اطلاعات با محوریت حراست و همکاری سایر واحدها تشکیل و اقدامات خوبی در این حوزه‌ انجام شد.

وی با تاکید بر به‌روز بودن اقدامات در حوزه سایبری تصریح کرد: اگر در حوزه تولید آسیبی وارد شود در حوزه عملیاتی و پیرامونی و لجستیک می‌تواند  آسیب جدی ببیند.
محمودی افزود: سیستم‌های جایگزین و همزمان باید پیش‌بینی کنیم و با برنامه‌ریزی در این حوزه آسیب‌پذیری را کاهش دهیم.

محمودی لزوم ارتباط با دنیا را ذکر کرد و گفت: سطوح امنیتی برای این ارتباط باید بالا باشد

وی عنوان کرد: بخش مهمی از اقتصاد مملکت توسط صنایع تأمین می‌شود و شرکت فولاد آذربایجان که با سیاست‌گذاری‌های سال‌های گذشته توسط مسؤولین در مسائل صنعتی و تولید، آینده‌نگری کرده اند تا تولید تداوم پیدا کند.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از نیازهای اساسی و عمومی کشور و جامعه از ناحیه صنایع تأمین می‌شود، افزود: پس علاوه بر توسعه باید در مسائل تولید انبوه، صادرات و فروش هم برنامه‌ریزی‌های داشت که در این راستا و برای تداوم تولید، صیانت از زیرساخت‌ها امری مهم است که در سازمان پدافند غیرعامل به آن پرداخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های برق و انرژی در صنایع کشور باید مصون‌سازی شوند تا لطمه‌ای به تولید کشور وارد نشود؛ پیگیری این امور جزو مسائل پدافند غیرعامل است و تدابیر و تلاش لازم است تا کمبود گاز و برق در زمستان ، این چالش مشکل‌زا در واحدهای صنعتی و تولیدی کاهش یابد.

محمودی اضافه کرد: شرکت فولاد آذربایجان باید نیروگاه مستقل داشته باشد تا برق و انرژی مورد نیاز این شرکت را تولید کند. با تحقیقاتی که توسط واحد طرح و توسعه انجام شده، قرار است اقدامات این نیروگاه انجام شده و ساخت آن عملیاتی شود.

وی متذکر شد: تهدیداتی که متوجه صنایع می‌شود علاوه بر ایجاد خسارت‌های مالی و تولیدی، موجب زیر سوال رفتن اعتبار امنیتی درحوزه بین‌‌الملل هم می‌شود زیرا ایران از نظر امنیت در بین کشورهای جهان‌ سرآمد است.