آیین بزرگداشت بیست و یکمین سالروز افتتاح شرکت فولاد آذربایجان

محمودی  در آیین بزرگداشت بیست و یکمین سالروز افتتاح شرکت فولاد آذربایجان ،برای پیش برد برنامه های این شرکت احتیاج به حمایت همه جانبه مسئولین شهری و استانی داریم

محمودی مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان در ابتدایی آیین بزرگداشت بیست ویکمین سالروز افتتاح شرکت فولاد آذربایجان  ضمن خوش آمدگویی به مسئولین شهری و استانی وتبریک هفته بسیج گفت: بسیج، حاصل دوراندیشی بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) است و هفته‌ی بسیج، یادآور پیام تاریخی ایشان مبنی‌بر تشکیل بسیج مستضعفین، در سال ۱۳۵۸ است که تاهمیشه در تقویم تاریخ انقلاب اسلامی ایران می‌درخشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فولاد آذربایجان در مقطع حساس کنونی احتیاج به حمایت همه جانبه مسئولین شهری دارد از همه مسئولین بویژه از معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه بابت تامین برق ،گاز شرکت خواستار کمک و همیاری بیشتری شد

محمودی در ادامه گفت: من از طرف مجموعه بزرگ شرکت فولاد آذربایجان  در این بیست و یک سال تولید ، از همه مسئولین،ارگان ها و نهادهای بالادستی که  از نگین صنعت استان همه جانبه حمایت کرده اند تشکر می کنم

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: انتظار ما از مجموعه فولاد راه اندازی شده در میانه ،استفاده حداکثری از نیروهای بومی شهرستان در حوزه تولید؛ مدیریت؛ حمل و نقل و… به صورت مستقیم و غیر مستقیم است زیرا این شرکت از منابع و امکانات این منطقه بهره برده و منطق اقتصادی چنین ایجاب می کند.

مسعود سعادتی در آیین سالروز بیست و یکمین سال تاسیس شرکت فولاد آذربایجان در میانه ضمن تبریک این امر به مجموعه شرکت فولاد؛ اولین و ضروری ترین کار در عرصه اقتصاد را تولید عنوان نموده و گفت: در استراتژی دشمنان علیه انقلاب و نظام اسلامی ایران تغییر رخ داده زیرا در روشهای دیگر ناکام مانده و اکنون فلج کردن اقتصاد و کاهش توان اقتصادی و مالی مردم را تنها راه چاره بر علیه کشور ما می دانند.

وی در پایان خطاب به مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان گفت: در حمایت صد درصدی ما از این مجموعه شک نکنید  و بدانید که ما از طریق ظرفیتهای شهرستان و استان همواره به  حمایت خواهیم پرداخت.

 امام جمعه میانه با اشاره به دستاوردهای مهم شرکت فولاد آذربایجان در زمینه ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان میانه، بر حمایت همه جانبه از نیروهای متخصص و کارشناسان باتجربه این شرکت تاکید کرده، گفت: بسیاری از مشکلات از عدم ثبات مدیریتی ناشی می شود و برای توسعه فولاد آذربایجان، ثبات مدیریتی ضروری است.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه مجموعه های فولادی میانه از امکانات شهرستان بهره می گیرند، بر افزایش مشارکت شرکت فولاد آذربایجان در امور مختلف و ارتقای فعالیت ها در زمینه مسئولیت های اجتماعی شرکت تاکید کرد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب میانه با اشاره به اینکه دستگاهها و ماشین آلات شرکت فولاد آذربایجان بیش از بیست سال کار کرده، بر لزوم بروزرسانی این تجهیزات تاکید کرده، گفت: نوسازی و بروزرسانی تجهیزات سبب پویایی کارخانه و تولید محصولات به روز و متنوع خواهد شد.

محمودیان بر لزوم تسریع در اجرای طرح توسعه فولاد میانه تاکید کرده، افزود: عمده مشکلات میانه ناشی از بیکاری و مشکل اشتغال است و با توجه به اینکه ظرفیت کنونی مجموعه فولادی شهرستان پاسخگوی نیازهای میانه در زمینه اشتغال نیست، اگر فازهای بعدی فولاد میانه عملیاتی شود، شاهد بزهکاری، طلاق، جرم و معضلات اجتماعی نخواهیم بود.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد آذربایجان ضمن خوش آمد گویی به مهمان ها و تشکر از حمایت های مسئولین شهری از شرکت فولاد آذربایجان و تشکر از همه همکاران و تلاشگران شرکت فولاد آذربایجان گفت می توانیم با افتخار بگویم فولاد آذربایجان با تلاش مهندسین خود تمام قطعات مورد نیاز خود را  بومی سازی کرده و از خروج ارز جلوگیری کرده است.

عقیل شریفی با بیان اینکه نیاز مبرم کشور به ورود ارز به کشور است  مجتمع فولاد آذربایجان با تلاش خود و تحریم های ظالمانه در افق آینده، صادرات به کشورهای همسایه را دارد ولی برای این امر باید به مشکلات کنونی کشور مسله انرژی و آب فایق آمد.

وی در ادامه گفت: برای تولید بیشتر و رسیدن به برنامه ها ی پیش بینی شده نیازمند حمایت مسئولین شهری ،استانی و کشوری می باشیم.

بازدید مهمان ها  از خط تولید میلگرد نورد و زمین جهت توسعه فاز ۳ فولاد آذربایجان از جمله برنامه های امروز بود.

گفتنی است  این آئین به مناسبت بزرگداشت بیست و یمکین سالروز افتتاح شرکت فولاد آذربایجان در سی آبان 1400 در سالن امفی تئاتر این شرکت برگزار شد.

 شرکت فولاد آذربایجان در سال ۷۹ به بهره برداری رسیده؛ طرفیت اسمی آن ۵۵۰ هزار تن در سال بوده و  انواع میلگرد نوردی در سایزهای ۸ الی ۳۲ در این مجموعه تولید شده و ۴۵۰ نفر نیز به صورت مستقیم مشغول به کارند.