خانه / اخبار و اطلاعیه ها / از افزایش کرایه حمل تا شروع دوره رکود در بازار فولاد

از افزایش کرایه حمل تا شروع دوره رکود در بازار فولاد

شروع دو دوره رکود در بازار فولاد

روز پنج شنبه در یک نیم روز کاری شاهد ثبات شکننده در اکثر مبادی همراه به میل به تخفیفات بیشتر بودیم. در بحث محصولات ذوبی با شروع به آزاد سازی هرچند محدود محصولات ذوبی، شاهد کاهش بیشتر در این حوزه هستیم که نشان از ضعف جدی تقاضا دارد. به نظر می رسد در روزهای پیش رو شاهد دو دوره رکود در بازار آهن آلات خواهیم بود.

  • دوره کوتاه مدت

که از نیمروز پنج شنبه شروع شده و تا اوایل مهر ماه ادامه خواهد داشت. طبق معمول هر سال در نیمه شهریور به دلیل افزایش سفرها و طرح های ویژه ترافیکی با تشدید این پدیده مواجه هستیم‌. خصوصا اینکه هفته جاری تقریبا نیمه تعطیل است.

  • دوره بلند مدت

هر سال با عبور از فصل مصرف و ورود به فصل پاییز شاهد یک دوره سه ماهه رکود تا دی ماه و شروع خریدهای شب عید خواهیم بود. خصوصا اینکه امسال آمارهای اقتصادی حاکی از کسری بودجه و کاهش در آمدهای دولت و کاهش پروژه های عمرانی و ساختمانی در نیم سال دوم است.

به طور کلی در ساعات پایانی بازار نیمه تعطیل روز پنج شنبه؛ با توجه به شنیده های بازار مقاطع طویل فولادی ؛ صرف نظر از برخی تغییرات جزئی در این بازار؛ به نظر می ‌رسد که همچنان شاهد ثبات در این بازار هستیم و در کل در هفته ‌ای که گذشت، علی رغم برخی نوسانات جزئی؛ در مجموع ثبات در شاخص نرخ بازار میلگرد آجدار داخلی کشور حاکم بود؛ قیمت تیرآهن ذوبی اما کمی افزایشی شد که دلیل اصلی آن کاهش موجودی انبارها و محدویت عرضه این محصول در بازار شنیده شد؛ که البته دو روز آخر هفته شاهد ثبات و گاها کاهش نرخ سایزهای ۱۴ تا ۱۸ بودیم؛ حوزه ورق و قوطی و پروفیل هم تقریبا از نیمه دوم هفته در کل روند کاهشی داشت.

۱۶ شهریور, ۱۳۹۸

همچنین ببینید

روزهای سرد و کم فروغ بازار آهن

گزارش مختصری از شرایط کلی بازارهای فولاد روز سه شنبه قیمت میلگرد آجدار در مبادی …