پیام دکتر علیرضا محمودی، مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان بمناسبت سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب (سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد آذربایجان دکتر علیرضا محمودی مدیرعامل شرکت فولاد آذربایجان طی پیامی فرا رسیدن سالروز وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب (سلام الله علیها) را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر می باشد:

  ای شکوه حماسه در سراپرده حیرت! ای زخم خورده نینوا! ای بانوی خورشید‌های دربند! ای زینب! تو که خود، وسعتی به اندازه همه سوگ‌های آفرینش داشته‌ای، تو که خود دریای بی کران اشک را، ساحل بوده‌ای، چگونه باید بر تو سوگواری نمود که ما سوگواری را از تو یادگار داریم. تو که آواز سرخ کربلا را از حنجره بردباری‌ات، به گوش تاریخ رساندی و اگر این حنجره صبوری و آن نطق آتشین تو در کاخ یزیدیان نبود، داستان جان سوز آن ظهر عطشناک عاشورا در کوچه‌های تاریخ به دست فراموشی سپرده می‌شد.

اگر مقیاس کربلا نبود و اگر زینب(س) نبود چه بسیار مردان و زنانی که در نیمه ی راه باز می ماندند.  صبر زینب یک شورش بر اساس حیاتی معقول است که همواره در بحرانی ترین شرایط،بهترین جهت را برای تاریخ و زمانه ساخته و پرداخته کرده و عالمی را درس داده است. بانویی که وقتی بر عمرسعد خطابه میخواند, مصیبت را بزرگتر از فهم و عقل او میشمرد. زمانی که فقط خود اوست و خدا و کشتهی غرقه به خونش،دستان خود را به زیر آن پاره پاره تن میبرد و تمام وجودش غرق در محبت و معرفت به خداوند التماس میکند:«ربنا تقبل منا هذا القربان»  این ایمان و باور است که زینب را به چنان صبوری فرامیخواند و صبوری او عین علم اوست.شهادت جانسوز صدف دریای ایثار و عصمت، پرورش یافته دامان ولایت، محبوب مصطفی (ص) ونور دیده مرتضی (ع)، سکاندار کربلا و عطر خوش زهرا (س) و الگوی عفاف و پاکی حضرت زینب (س) رت به راهیان عشق و شیفتگان راه سرخ شهادت تعزیت میگوییم.

روابط عمومی شرکت فولاد آذربایجان

مورخ: 99/12/09